Aktualności

Spotkanie dla rodziców

Spotkanie dla rodziców

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, których dzieci jadą na kolonie zuchową, obóz harcerski lub Zlot ZHP w Gdańsku na spotkania informacyjne.

Czytaj dalej

V Oświęcimski Turniej Grunwaldzki przeszedł do historii

V Oświęcimski Turniej Grunwaldzki p...

W dniach 20-22 kwietnia 2018 r. harcerze mogli wczuć się w średniowieczny klimat. Czekało na nich wiele atrakcji - m. in. zwiedzanie zamku w Oświęcimiu, gra miejska, wizyta w pasiece i skansenie pszczelarskim w Grojcu oraz kawiarenka z grami planszowymi. W niedzielę odbył się uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości, na którym podsumowano rywalizację na trasach. 

Czytaj dalej

Zjazd Nadzwyczajny Hufca

Zjazd Nadzwyczajny Hufca

Absolutorium uzyskane przez Komendę Hufca - 80%, w temacie również informacje na temat omawianych podczas Zjazdu obszarów strategicznych Komendy Hufca z ostatnich dwóch lat kadencji.

Czytaj dalej

Tradycja

Tradycja

Czym jest tradycja? Jak ją pojmować? Reportaż 1 SHDO "Il Mondo" bierze na warsztat temat, który wydaje się oczywisty, ale niekoniecznie taki jest! 
Zapraszamy po więcej ;)

Czytaj dalej

Kim był Szymon Syreniusz?

Kim był Szymon Syreniusz?

Oświęcim też ma się kim pochwalić! Dowodzi tego film stworzony przez 1 SHDO "Il Mondo" opisujący postać Szymona Syreniusza - wybitnego oświęcimianina żyjącego na przełomie XVI i XVII wieku.

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

17 GDW „Fen” przygotowała dla zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca Oświęcim specjalny konkurs plastyczny z okazji Dnia Myśli Braterskiej!

Czytaj dalej

Baza obozowa w Juszczynie

+ kuchnia spełniająca wymogi SANEPID
+ namioty obozowe typu NS
+ koszt osobodnia to tylko 35zł

Dowiedz się więcej