Aktualności

HAL 2018 - Juszczyńska osada! Harcerze!

HAL 2018 - Juszczyńska osada! Harcerze!

Wydawało się że wszystko będzie jak zwykle. Ale to co przeżyli w ogóle nie było tym czego się spodziewali. Jak co roku 4 DH „Młode Wilki” i 17 GDH „Neverin” wybrały się na obóz harcerski. Jednak już pierwszego wieczoru okazało się, że miejsce gdzie powoli powstawało ich obozowisko jest szczególne. Znajdowało się bowiem ono pod zwierzchnictwem Rady Pierwszych Osadników, która miała piecze tylko nad wyjątkowymi miejscami i żeby móc na nich pozostać trzeba spełnić pewne warunki.


                                                                                                                 Rozkładanie namiotów to czysta przyjemność!
I się zaczęło!

W ciągu dwóch tygodni harcerze musieli sprawić by osada którą wspólnie budują była bezpieczna, ekologiczna, miała swoją kulturę, naukę i historię. Co jakiś czas odwiedzał ich przedstawiciel Rady i śledził postępy. Swoje dokonania harcerze zamieszczali w kronice obozu. Tak więc, dzięki temu wiadomo, że nauczyli się jak udzielać pierwszej pomocy, poznali kilka trików by uczynić życie bardziej ekologicznym, poznali kulturę różnych krajów świata oraz przeprowadzali różne eksperymenty. Oprócz tego odwiedzili Stację Kosmiczną w Sopotni Wielkiej, schronisko PTTK na Hali Krupowej oraz aquapark w Zakopanem. Po dwóch tygodniach przygód harcerzom udało się zdobyć prawa miejskie dla ich podobozu, a odbierając dyplomy i nagrody mogli usłyszeć, że dzięki tym doświadczeniom każdy z nich będzie w stanie budować swoje metaforyczne osady według pozannych zasad na wszystkich płaszczyznach życia.

O bezpieczny przebieg wypoczynku i ciekawy program podobozu "Juszczyńska osada" dbała kadra 4 DH "Młode Wilki" i 17 GDH "Neverin". Funkcję komendantki pełniła sam. Martyna Boba, progrmaowcem była pwd. Marta Kinalska HO, a oboźnym był druh Arkadiusz Herma. W skład kadry programowej weszła również HO Paulina Zając, pion. Aleksandra Bieniek, druhna Barbara Gil, HO Kacper Hatłas i ćw. Rafał Kinalski

Baza obozowa w Juszczynie

+ kuchnia spełniająca wymogi SANEPID
+ namioty obozowe typu NS
+ koszt osobodnia to tylko 35zł

Dowiedz się więcej