Aktualności

A na Zlocie Hufca było tak!

A na Zlocie Hufca było tak!

4 października na Strzelnicy Myśliwskiej przy Leśniczówce odbył się zlot harcerzy z hufca Oświęcim pod nazwą "Niezłomni" (fabuła wydarzenia bazowała na filmie "Niezłomni. Pod Drutami Auschwitz"), którego organizacją zajął się Krąg Instruktorski przy Związku Drużyn w Brzeszczach oraz Komenda Hufca Oświęcim ze wsparciem finansowym Urzędu Miasta Oświęcim i Urzędu Gminy Brzeszcze. Na zlocie zorganizowane były dwie gry fabularne (dla zuchów oraz harcerzy) nawiązujące do działalności oddziału partyzanckiego AK Sosienki, działającego w Lasach Jawiszowickich. Dzięki wsparciu grupy rekonstrukcyjnej uczestnicy wprowadzeni zostali w fabułę gry, następnie odbywali przeprawy pontonem, pokonywali mosty linowe, brali udział w zajęciach paintballowych i w wielu innych tego typu atrakcjach. Impreza harcerzy i zuchów skończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek oraz wręczeniem nagród dla uczestników. W trakcie Zlotu miało miejsce również spotkanie Harcerskiego Kręgu Seniora im. hm. Ryszarda Kaczorowskiego z Jawiszowic. To dzięki ich pracy mieliśmy zapewnione miejsce na zorganizowanie całego wydarzenia. Podziękowania składamy również członkom Speleoklubu Brzeszcze i Studiu Projektowo-Reklamowemu ABRYS za pomoc w organizacji, grupie rekonstrukcyjnej Batalionu Obrony Narodowej  „Oświęcim”, Panu Józefowi Gracy oraz firmie AUTO-TRANS za obsługę autokarową imprezy, wszystkim naszym przyjaciołom i sympatykom harcerstwa za wsparcie, dobre słowo i zaangażowanie. Podziękowania kierujemy również do naszych sponsorów, dzięki którym każdy uczestnik zlotu mógł po skończonej grze posilić się pyszną kiełbaską: firmie "UNIMIĘS" z osiedla Paderewskiego, Panu Bogusławowi Olszewskiemu i brzeszczańskiej firmie "FLISAK" oraz Panu Michałowi Majdzie i firmie "MILMAR" z siedzibą w Lędzinach.

Na zlocie spotkaliśmy się wielopokoleniowo - byli zuchy, harcerze, wędrownicy, instruktorzy i seniorzy. Łącznie ponad 250 osób przyjechało pod brzeszczańską Leśniczówkę, aby wspólnie pobawić się, powspominać, pograć, ale też porozmawiać o czymś ważnym. Udało nam się spędzić wspólnie kilka naprawdę dobrych chwil.

Zobacz na NGO Oświęcim.

Baza obozowa w Juszczynie

+ kuchnia spełniająca wymogi SANEPID
+ namioty obozowe typu NS
+ koszt osobodnia to tylko 35zł

Dowiedz się więcej