Informacje

Biwak

Co zrobić, aby pojechać na biwak? – krótka instrukcja

Planując biwak dla drużyny należy się skupić nie tylko na tym, by program był atrakcyjny, a odwiedzane miejsce interesujące, ale również na jego formalnej stronie – zgłoszeniu go i oddaniu odpowiednio wcześnie właściwych dokumentów. Jest to ważne, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku i nieprawidłowości z dokumentami opiekun będzie miał duże kłopoty prawne.

A czym właściwie jest biwak? To organizowana przez jednostki forma pracy z nocowaniem uczestników poza domem, pod warunkiem, że NIE jest organizowana w ramach HALiZ (obóz/zimowisko). 

 

Maksymalnie 10 dni przed wyjazdem, gdy wszystkie inne rzeczy takie jak transport i nocleg będą już przygotowane,  należy zgłosić biwak do komendanta hufca. W zgłoszeniu trzeba podać:  (te informacje można przesłać drogą elektroniczną)

  • Ramowy plan biwaku
  • Wykaz kadry biwaku
  • Miejsce biwaku

Maksymalnie 3 dni przed wyjazdem  należy dostarczyć komendantowi do podbicia kartę biwaku z załącznikami – listą uczestników wraz z programem biwaku, preliminarzem oraz ubezpieczeniem

Aby kupić ubezpieczenie należy przygotować listę uczestników  i opiekunów z adresem i PESELEM każdego z nich  (najlepiej zrobić to w tabelce)

Wzory dokumentów dostępne do pobrania poniżej:

Karta biwaku

Preliminarz

Baza obozowa w Juszczynie

+ kuchnia spełniająca wymogi SANEPID
+ namioty obozowe typu NS
+ koszt osobodnia to tylko 35zł

Dowiedz się więcej